Golvlampa, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Modell G- 1842, höj- och sänkbar, total, höjd: 122 cm - 1465 5119 - Metropol Auktioner
Golvlampa, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, höj&sänkbar, No 1842. Höjd: 120 cm - 1336 3044 - Metropol Auktioner
JOSEF FRANK, golvlampa, för Firma Svenskt Tenn, modellnummer 1842, 1900-talets andra hälft. - Bukowskis
GOLVLAMPA, "1842", Josef Frank, Svenskt Tenn, mässing, 1950/60-tal. Belysning & Lampor - Golvlampor - Auctionet